ETDS
  • AVALEHT
  • SUVEKOOL 22
  • IDEA 2022
  • TOIMUNUD
    • Minu Narva
    • Maardu noorte filmiprojekt
    • koolitused 2020
  • MATERJALID
  • KONTAKT

​BATS - Balti Rakendusteatri Kool pilootprojekt Eestis!

​Baltimaade esimene rakendusteatri kool BATS algatas pilootprojekti kolmes Balti riigis.
Eesti Teatri- ja Draamahariduse Seltsi eestvedamisel on teatri-, kunsti-, haridus- ja sotsiaaltöö praktikutel võimalus osaleda rahvusvahelises rakendusteatri töötubade seerias ja sellele järgnevas kogukonnatöös.

Kolmes töötoas saab omandada teoreetilisi ja praktilisi teadmisi, kuidas tegeleda kunstimeetodeil kogukonna- või grupisiseste lugude ja pingetega, mis on tekkinud poliitilisel, eetilisel või isiklikul tasandil. Kuidas neid pingeolukordi analüüsida ja lahendada kasutades teatri ja draama vahendeid. 

Rakendusteater on katustermin erinäolistele etendusvormidele, mida kasutatakse koolides, kinnipidamisasutustes, tervise ja heaolu valdkonnas, selleks et esile kutsuda sotsiaalseid ja personaalseid muutusi.

​TOIMUNUD!
​Teater arengumootorina​
​vangla keskkonnas

I. 18. ja 19. jaanuaril 2020 Tallinnas Moreno keskuses, P. Süda tn 1.
Teema: “Teater arengumootorina vangla keskkonnas” Seminari teema ja meetodid on välja kasvanud draama kasutamisest vanglates, kuid on rakendatavad tööks erineva taustaga gruppides.
Juhendaja: Nazha Harb on juhendaja, õpetaja ja näitleja. Pärast magistrikraadi omandamist rakendusteatri alal, on ta töötanud vanglates ja rehabilitatsioonikeskustes, kasutades teatrit arenguvahendina. Olles läbinud ka draamateraapia kursused ja teinud koostööd Liibanoni draamateraapia keskusega, lisab Nazha rühmatöösse draamateraapia harjutusi.

FOTOD: Hannu Liiväär
Tagasiside kursuse kohta: Praktiline. Inspireeriv. Mitmel moel kasutatavad tehnikad!

EDASI LÜKATUD!
​Teatrimängude mikser

II. 20. - 22. märts 2020 Tallinnas 
Sakala teatrimajas, Sakala 3
20.märts 16 - 19 ja 21. ja 22.märts kl 10 - 17
Teema: “Teatrimängude mikser“ 
​
Siin töötoas ühinevad mängulisus ja eksperimentaalsus. See on meetod, mille eesmärk on luua selgust - arusaamist võimustruktuuridest ja nende tasakaalustamisest. Erinevate loovate tegevuste ja demokraatliku juhtimise põhimõtete abil saab igaüks leida oma lingi selle meetodi loendamatute võimaluste isikupärase ja uuendusliku kasutusviisi juurde. 
Juhendaja: Tara Hawk on koolitaja, tõlkija ja teatriõpetaja, kel on üle 15-aastane kogemus töötamisest nii noorukite kui ka täiskasvanutega erinevates projektides: õpetaja ja koolitajana meeskonnatöö alal, kultuuridevahelise dialoogi ja keelekümbluse alal, poliitilise ajaloo ja rassismivastase hariduse alal. Alates 2014. aastast on Hawk ellu viinud edukaid teatriprojekte koos oma gümnaasiumiõpilastega, kasutades Maike Plathi „Teatri mikseri“ meetodit.

II. Töötoa maksumus 70 eur (3 päeva).
Jätkajatele ja kogu projektiga ( II ja III töötuba) liitujatele on teise töötoa maksumus 50 eur.

lisainfo: liia.kanemagi@gmail.com
​+372 56633019

TOIMUNUD internetipõhisena!
Koosloome

III. 15. juunil webinari vormis.
Vältab terve päeva. Täpne ajakava selgitamisel
Töötuba: “Koosloome” Selles töötoas vaatleme, kuidas kollektiivina luua teatrit kogukondades, kus inimestel pole kunstiga olnud varasemat kogemust. Vaatleme, kuidas kasutada teatrimänge ja -harjutusi alguspunktina ja võimaliku struktuurielemendina, et alustada projekti kogukonnas ning anda võimalus osalejatele sisu loomiseks. Arutleme juhendaja, õpetaja, lavastaja ja dramaturgi rollide üle ning kuidas nende rollid muutuvad kogukonnaga töötades. Kuidas töötada kogukonna jaoks keeruliste teemade ja ajalooga. Kuidas projekti läbi viia ja mida on oluline järgida.
​
Juhendaja: Sue Mayo on teatripraktik, draamajuhendaja ja teadlane. Ta töötab erinevate kunstivaldkondadega, teeb koostööd teiste alade kunstnikega ning tema peamiseks huviks on osalusteater ja kollektiivne kunst. Ta on MA rakendusteatri õppejõud Goldsmithi ülikoolis Londonis.
Koolitus on inglise keeles.
Registreerunud osalejatele tasuta


Peakorraldaja
​​ARTSCAPE: 
 
​

Picture
VAATA LISAKS:
Balti rakendusteatri kooli KODULEHT

​
BATS-i pilootprojekti peakorraldaja, Leedu kunstiagentuuri ARTSCAPE kontod sotsiaalmeedias:
Eestipoolne projektipartner ETDS 
projektijuht Liia Kanemägi
liia.kanemagi@gmail.com
​+372 56633019




​Kogukonnaprojekt EESTIS 
​

Töötubade järel on osalejatel võimalus ise algatada või kaasa lüüa kogukonnapõhistes projektides, et töötubades omandatud teadmised leiaksid praktilise väljundi. Pilootprojekti üks läbivaid märksõnu ongi, et töötubadest saadud teave ning praktiline töö kogukonnas/grupis käiksid tihedalt käsikäes. Nii tekib võimalus tõhusaks tagasisideks oma grupikaaslastega ja ka kogenud praktikutega väljastpoolt. 
Projekti lõpetab rahvusvaheline suvekool Leedus 6. - 10. augustil, kus tehakse kokkuvõtteid pilootprojekti tulemustest ning esitletakse erinevate riikide kogukonnatöö näiteid.
Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • AVALEHT
  • SUVEKOOL 22
  • IDEA 2022
  • TOIMUNUD
    • Minu Narva
    • Maardu noorte filmiprojekt
    • koolitused 2020
  • MATERJALID
  • KONTAKT