Eesti Teatri- ja Draamahariduse Seltsi suvekool teatri- ja draamapraktikutele
SÄNNA KULTUURIMÕISAS. Vaata siit täpsemat SUVEKOOLI KAVA
SÄNNA KULTUURIMÕISAS. Vaata siit täpsemat SUVEKOOLI KAVA
Konflikt on hetk, mil kohtuvad erinevad vaated, ootused, kogemused ja mille tulemuseks on alati muutus. Head konflikti ei tohi lasta raisku minna! Püüame teda paremini tundma ja juhtima õppida, et selle tulemusena sünniks rohkem positiivseid muutusi. Sõna „dialoog” juured on kreeka keelses sõnas dialogos. Logos ehk „tähendus, sõna”,dia ehk „läbi”. Seega võiks dialoogi tõlgendada nii: „tähendus liigub läbi”, sünnib äratundmine. Luguteatris peavad dialoogi lood meie sees. Need on nähtamatud võrgustikud, mis ühendavad inimesi kõige sügavamal tasandil.
Taastava õiguse töötuba tööks konfliktiga. Uurime Annegrete Johansoni abiga, kuidas luua turvalist õhkkonda, ennetada ja lahendada konflikte grupi ning kogukonna tasandil. Töötuba on praktiline ja tegevuslik ning põhineb taastava õiguse printsiipidel.
Taastav õigus on oma olemuselt mõtteviis, mida saab rakendada mitte ainult konflikti olukorras vaid elus laiemalt. Meetodit rakendades ei anta hinnanguid ega soovitusi, ei otsita süüdlasi ega kannatanuid, vaid aidatakse osalistel ise lahendus leida. Uurime, milliseid praktilisi ja tegevuslikke võtteid oleks võimalik lisada teatri- ja draamaõpetaja tööriistakasti. Tutvume taastava õiguse viiest sammust koosneva mudeliga, jagame hinnanguvaba kuulamise võtteid, õpime kasutama inimese vajaduste kaardipakki, otsime viise, kuidas juhtida osapooli kokkule suunas ja tutvume põgusalt ka taastava vestluste meetodiga, mis aitab eeskätt noorel endas selgusele jõuda ja mõista, mida on tema roll, ning mida ta ise saab oma vajaduste katmiseks ära teha. |
Loe Annegrete Johansoni, MTÜ RuaCrew ja taastava õiguse kohta SIIT
|
|
Luguteatri töötuba. Teeme koos Triin Siineriga väikese sissejuhatuse ning uurime, kuidas luguteatri meetodid aitavad mõtestada konflikti ja arendada dialoogi.
Luguteater ( ing k Playback Theatre) on interaktiivne teatrivorm, kus publiku liikmed jagavad oma isiklikke lugusid ning näitlejad esitavad need koheselt laval, kasutades improvisatsiooni ja teisi teatritehnikaid. Luguteatri eesmärk on kuulata, mõista ja kajastada publiku kogemusi ning luua seeläbi emotsionaalne ja sügavam ühendus esinejate ja publiku vahel. Jonathan Fox asutas Playback Theatre'i 1975. aastal New Yorgis. Tema eesmärk oli luua loominguline ja kaasav ruum, kus inimesed saaksid jagada oma lugusid ning neid kunstiliselt esitada. Alates sellest ajast on Playback Theatre'i meetod levinud üle maailma ning seda kasutatakse mitmesugustes kontekstides, sealhulgas koolides, kogukondades, teraapias ja ettevõtluses. Töötubade järel on võimalus väikeseks avastusretkeks Sänna Kultuurimõisas kohalike inimeste juhtimisel. Veedame koos aega, jagame kogemusi, täiendame mängude ja tehnikate pagasit. Räägime teatri-ja draamahariduse tulevikust ja muutustest, mida me võiksime koos ellu viia.
|
Suvekooli “KONFLIKTIST DIALOOGINI” maksumus on 160 - 180 eur
ETDSi liiketele on 3-päevase suvekooli tasu 160 eur (sh programm, ööbimine, toitlustus). Sõpradele väljastpoolt ühingut maksab kogu kursus 180 EUR (sh programm, ööbimine, toitlustus) PS! Suvekooli tasu ei kata kohalejõudmist, kuid hoiame transpordi-infol silma peal ja aitame teineteisel kohale jõuda! Meid toetab: EESTI KULTUURKAPITALi rahvakultuuri sihtkapital
|
|